Burc yorumlari

 • Konya Ovası’nda susuzluğa son verilecek – Konya Sohbet

  Konya Ovası’nı suya kavuşturmak amacıyla inşa edilecek Afşar Barajı ve Afşar-Bağbaşı Derivasyon Kanalı inşaatlarının temeli, 14 Ekim Pazar günü atılacak.

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Konya Ovası’nın susuzluğuna çare olacak Konya Ovası Projeleri (KOP) kapsamında yapımı gerçekleştirilecek Afşar Barajı ve Afşar–Bağbaşı Derivasyon Kanalı inşaatlarının temelinin, 14 Ekim Pazar günü törenle atılacağı belirtildi.

  Konya-Çumra 3. Merhale Projesi içerisinde yer alan tesisler ile Afşar Barajı ve Göksu Havzası’ndaki suyun, Afşar-Bağbaşı iletim tüneli aracılığıyla Bağbaşı Barajı’na aktarılmasının sağlanacağı ifade edildi.

  Afşar Barajı’nın 120 milyon liraya mal olacağına ve yıllık yaklaşık 227 milyon metreküp suyun taşınacağına, Afşar–Bağbaşı Derivasyon Kanalı’nın maliyetinin ise 150 milyon lirayı bulacağına işaret edildi.

  Güneydoğu Anadolu Projesi’nden sonraki en büyük sulama yatırımı olduğu belirtilen KOP’un tamamlanmasıyla, Konya Ovası’nın Türkiye ekonomisine daha fazla katkı sağlayacağı kaydedildi.

  Konya Ovası’nda susuzluğa son verilecek – Konya Sohbet Benzer Yazılar

    PTT 1.Lig takımlarından Konyaspor’da eski futbolculara ödenmeyen paralardan dolayı haciz işlemleri başlatıldı. 2010-2011 sezonun
  Beyşehir ilçesinde ceviz ağacından düşen kadın hastaneye kaldırıldı. Beyşehir’e bağlı Bademli köyünde evinin önündeki bahçede
  Samsung mobile Kore’den JK Shin, uzun zamandır dedikodusu yapılan “daha küçük Galaxy S3” hakkında ilk kez resmi bir açıklama
  Bugün yayınlanan bir ABD kongre raporu Çinli Telekom firmaları Huawei ve ZTE’nin ABD için potansiyel bir güvenlik tehdidi olduğunu iddia ediyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Konya Ovası’nda susuzluğa son verilecek – Konya Sohbet Etiketler

  |