Burc yorumlari

 • Davutoğlu’ndan Suriye Uçağı Açıklaması

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Moskova-Şam seferini yapan yolcu uçağının, taşıdığı kargoyla ilgili bildirim yapılmaması ya da doğru bildirim yapılmamasının söz konusu olduğunu söyledi.

  “HAKKIMIZ VARDI, KULLANDIK”

  F-16’lar eşliğinde Ankara’ya inmeye zorlanan uçakla ilgili sorulara cevap veren Davutoğlu, şunları söyledi:

  “Uçuşu yapan uçak, bundan mesuldür. Çıkış yerinin ötesinde ülkesi önemlidir. Bildirim gereken bir malzeme, belirtilmemiş ya da mahiyeti hakkında doğru bilgi verilmemişse indirip kontrol etme hakkımız vardır ve bunu kullandık. Birisi uluslararası hukuku ihlal etmişse bu taşımacılık sürecinde tabii bizim onu inceleme hakkımız var. Özellikle bugün sınırlarımızda olan gerginlik dolayısıyla bunu her zaman yaparız”

  “RASTGELE BİR DUYUM DEĞİL, DONELER VAR”

  Davutoğlu, alınan bilginin değerlendirildiğini ve Başbakan’a da konunun iletildiğini belirtirken ellerindeki istihbaratla ilgili olaraksa “Rastgele bir duyum değil. Bazı doneler üzerine yapılan bir işlem” diye konuştu.

  “Bu uçağın indirilerek bu tetkikatın yapılması kararı alındı” diyen Davutoğlu, neticenin kamuoyuyla paylaşılacağını kaydetti.

  Davutoğlu, incelemenin sürdüğünü ve bu sırada da uçaktaki 30 kadar yolcuya ikramda bulunulduğunu kaydetti. 

  Davutoğlu’ndan Suriye Uçağı Açıklaması Benzer Yazılar

  Alınan bilgiye göre, Irak’ın Diyala kentine bağlı ve İran sınırında bulunan Hanekin ilçesinde bugün saat 09.51 sularında deprem meydana
  Endonezya’nın başkenti Cakarta’da bulunan Avustralya Büyükelçiliği önünde toplanan göstericiler, elçiliğin kapatılmasını ve burada

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Davutoğlu’ndan Suriye Uçağı Açıklaması Etiketler

  |